Optymalizacja strony internetowej opartej o WordPress #1
Jest to pierwszy materiał, w którym zapoznamy się z funkcjami wtyczki oraz jej przykładowymi wynikami szybkości. W kolejnych materiałach zajmiemy się kolejno konfigurowaniem tej wtyczki.
Optymalizacja stron opartych o WordPress
Optymalizacja stron opartych o WordPress nie raz może przynieść wiele problemów. Strony oparte o WordPress nie raz są wolne. Rozwiązanie może przynieść TYPEK PERFORMANCE. Sam używam jej na tej stronie.
W poście, została zawarta dodatkowa promocja na zakup tej wtyczki.
Oryginalna nazwa wtyczki: Typek Performance – WordPress speed enhancing plugin
Funkcje tej wtyczki
W tej wtyczce możemy:
- Optymalizować kod CSS. Wtyczka sama analizuję kod strony i usuwa niepotrzebny kod. Oczywiście sami mamy prawo wykluczyć jakieś pliki/klasy, które chcemy wykluczyć z optymalizacji.
- Optymalizować kod JavaScript. Wtyczka, tak samo jak w przypadku kodu CSS, sama potrafi analizować i usuwać niepotrzebny kod JavaScript z strony.
- Optymalizować kod HTML. Wtyczka tak samo jak w obu przypadkach powyżej sama potrafi przeanalizować kod HTML i usunąć z niego niepotrzebne fragmenty. Dzięki czemu strona może być szybsza i lżejsza. Oczywiście nie ma żadnej gwarancji, ale moja strona na tym zyskała.
- Mieć dostęp do Plugin Manageru, który odpowiada za to, że możemy wyłączyć, niektóre wtyczki z naszej strony. Jak to działa? Uruchamiamy tą opcję i wybieramy wtyczkę, którą chcemy wyłączyć na np. stronię głównej. Dzięki czemu jej skrypty nie będą się ładowały na stronię głównej. Załóżmy, że mamy wtyczkę WooCommerce, ale nie używamy jej na stronię głównej. Dzięki tej funkcjonalności możemy wyłączyć ładowanie skryptów wtyczki WooCommerce na stronie głównej. Skoro i tak nie używamy tej wtyczki na stronię głównej, to po co zaśmiecać ją dodatkowymi skryptami, których w danym momencie nie używamy. Oczywiście ja uwielbiam WooCommerce i użyłem jej tylko jako przykładu. Nie wiem czy WooCommerce domyślnie ładuję skrypty na stronach, na których nie jest używana, ale wiem, że są takie wtyczki. W przypadku kiedy Google wykażę, że są takie skrypty, które nie są używane, możemy je wyłączyć z danej strony.
- Optymalizować bazę danych. Wtyczka sama, po naciśnięciu przycisku, który wywoła działanie, przeanalizuję bazę danych i usunie tabelę, które są nie potrzebne. Może też znacznie więcej zrobić.
- Włączyć cache i go skonfigurować.
- Włączyć Lazyload dla zdjęć i iFrame.
- Usunąć atrybuty zdjęć.
- Skorzystać z pre-definiowanych paczek konfiguracji.
- Optymalizować plik .htaccess oraz naprawić błędy z uprawnieniami plików.
- Zarządzać CDN-em.
- I więcej. Sprawdź obrazki poniżej po więcej informacji.

Optymalizacja kodu CSS

Powyżej umieściłem zdjęcie z widocznymi funkcjami tej wtyczki z zakładki CSS. Odeślę Was teraz do oryginalnej strony autora tej wtyczki. Kliknij tutaj. Pamiętaj, by przeczytać ten artykuł do końca, bo w tym artykule została zawarta 5% promocja.
Optymalizacja kodu JS

Optymalizacja kodu HTML

Plugin Manager

Optymalizacja bazy danych

Cache

Lazyload

Settings


Zakup wtyczki
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tej wtyczki, to możesz poczytać o niej więcej tutaj.
Co najważniejsze kupując dostęp do wtyczki otrzymujemy aktualizację lifetime.
Kod na 20% rabat: “HF5NM6RJ”.
W przyszłych postach postaram się omówić poszczególnie każdą funkcjonalność(zakładkę) tej wtyczki.
Dobrego dnia! 🙂